Úvod > Třídy > Koťata

Koťata

Třída je naplňována do maximálního počtu 20 dětí. U Koťat se střídají dva pedagogové (ranní/odpolední směna). Koťata mají k dispozici dvě třídy - hernu a ložnici, v kterou jsou uložené lehátka a molitany na spaní, také ovšem poskytuje dostatek volného prostoru pro běhání a dovádění.

Orientační harmonogram dne

Od půl sedmé se scházíme v naší třídě Koťata. Máme zde prostor na volnou zábavu a můžeme se zapojit do připravených aktivit týkajících se daného tématu. Před svačinou máme ranní elipsu - sedíme na polštářcích a chodíme po elipse s kamínkem v ruce kolem zapálené svíčky. Po našem denním rituálu se jmenovitě pozdravíme a předáváme si informace o probíraném tématu. Máme zde prostor pro naslouchání příběhů, nebo pro cvičení paměti a na další vzdělávací aktivity.

Svačíme v jídelně, každý na svém určeném místě. Svačinu si připravujeme sami i si po sobě sami uklízíme. Podle počasí chodíme na zahradu, na procházku, nebo máme volnou zábavu ve třídě. Obědváme také v jídelně, kde si trénujeme samostatnost.

Odpočíváme v naší ložnici společně s Beruškami. Odpočinek probíhá následovně: Děti si své oblečení uloží na přinesenou židli, dojdou si pro své složené ložní prádlo. Na svém lehátku se převléknou do pyžama a odpočívají při zpěvu ukolébavek a následně při čteném příběhu. Po přečtení pohádky následuje alespoň 15 minut klidu, kdo po tuto dobu neusne, je mu nabídnuto klidné hraní ve vedlejší herně. Děti si po odpočívání skládají pyžamo a ložní prádlo a odnášejí si ho na své vyhrazené místo.

Odpoledne po svačině mají prostor pro volné hry ve třídě. Při dobrém počasí chodíme ven na naší zahradu.

Třída berušky                                                                                     Třída lvíčata