Úvod > Třídy > Berušky

Berušky

Třída je naplňována do maximálního počtu 12-ti dětí. U Berušek je paní učitelka stálá. Po obědě odpočívají s jiným pedagogem společně s Koťaty.

Orientační harmonogram dne

Do sedmé hodiny se scházíme u Koťat, poté se společně přesouváme do naší kmenové třídy Berušky. Máme tady volnou zábavu a připravené výtvarné činnosti dle tématu. Před svačinou máme ranní elipsu - sedíme na polštářcích a chodíme po elipse s kamínkem  v ruce kolem zapálené svíčky. Po našem denním rituálu se jmenovitě pozdravíme a povíme si naší zdravící báseň. Podle soustředěnosti a chuti dětí se učíme báseň, hrajeme pohybové hry, nebo se věnujeme jiným rozvíjejícím aktivitám - vždy v rámci tématu.

Svačíme ve třídě, každý na svém určeném místě. Svačinu si připravujeme sami i si po sobě sami uklízíme. Podle počasí chodíme na zahradu, na procházku, nebo máme volnou zábavu ve třídě.

Oběd také probíhá v naší třídě. Pedagogové podporují samostatnost dětí a jsou jim vždy k nápomoci.

Odpočíváme již společně s Koťaty v ložnici. Děti si své oblečení uloží na přinesenou židli, dojdou si pro své složené ložní prádlo. Na svém lehátku se převléknou do pyžama a odpočívají při zpěvu ukolébavek a následně při čteném příběhu. Po přečtení pohádky následuje alespoň 15 minut klidu, kdo po tuto dobu neusne, je mu nabídnuto klidné hraní ve vedlejší herně. Děti si po odpočívání skládají pyžamo a ložní prádlo a odnášejí si ho na své vyhrazené místo.

Odpoledne po svačině mají prostor pro volné hry ve třídě. Při dobrém počasí chodíme ven na naší zahradu.

Třída Koťata               Třída Lvíčata