Úvod > Třídy > Lvíčata

Lvíčata

Třída Lvíčat je povětšinou třída plná předškoláků, kteří následující rok nastupují do základní školy. Naplňuje se do maximálního počtu 22 dětí. Mají k dispozici dvě spojené třídy - pracovní místnost a herna. Jsou vybaveny didaktickými hrami, námětovými koutky, knihovnou, kostlivcem Hubertem, odpočinkovým ostrůvkem.

Orientační harmonogram dne předškoláků

Naše ranní scházení probíhá ve třídě Koťat od 6.30. Kolem sedmé hodiny přecházíme do naší třídy, kde na nás čekají připravené činnosti v rámci tématu týdne. Po dohodě s pedagogem nastavujeme čas na hodinách pro naši práci, pro naši hru, pro úklid, kdy jdeme na svačinu, ... .

Před odchodem na svačinu probíhá ranní kruh, to je náš denní rituál. Sedíme na polštářcích, pozdravíme se: "Ahoj Lucinko, Ahoj Járo...". Zarecitujeme si naší zdravící báseň, rozpočítáme se, kdo bude škrtat v kalendáři a kdo bude dávat počasí do magnetického kalendáře. Povíme si, co nás čeká po svačině a vyrážíme do jídelny.

Poté se vracíme do třídy, sedíme na polštářcích kolem zapálené svíčky. Při zvuku relaxační hudby chodíme po "elipse" soustředěně, zcela tiše a předáváme si kamínek. Potom následuje řízená činnost rozvíjející klíčové kompetence na probírané téma.

Za každého počasí se snažíme chodit ven - ať už na naší rozlehlou zahradu, nebo na procházky do okolí.

Po obědě nás čeká relaxace. K odpočinku se nepřevlékáme do pyžama, odpočíváme se čtenou pohádkou cca 30 minut. Čas si vyznačíme na hodinách. Zbývající čas do odpolední svačiny vyplňujeme individuálními činnostmi. Když nás počasí pustí ven, trávíme odpoledne na naší zahradě, nebo volnou hrou ve třídách (máme zde prostor i na naše různé dodělávky).

Třída berušky                     Třída koťata