Úvod > Třídy

Třídy

V naší mateřské škole máme tři homogenní třídy. V každé třídě je stůl s pitným režimem, který je dostupný po celý den.

Třída pro nejmladší děti (zpravidla od dvou do tří let) se nazývá Berušky. Berušky ve své třídě svačí i obědvají, nejsou tak často vytrhovány z dobře známého prostředí své třídy.

Starší děti pak přecházejí do třídy Koťat, kde zůstávají většinou do svých pěti let. Koťata mají k dispozici dvě místnosti na hraní. Během dne jsou jim nabízeny aktivity k právě probíranému tématu, kterých se účastnit mohou, ale nemusejí. Po většinu dne mají prostor pro volnou hru.

Poslední předškolní rok tráví děti ve třídě Lvíčat, kde se systematicky připravují na školu - již mají své povinnosti, které musejí plnit. Lvíčata jednou týdně navštěvuje rodilá mluvčí z Anglie, díky níž se děti seznamují nenásilnou formou s anglickým jazykem - tato služba je pro rodiče zcela zdarma :).

Více informací o jednotlivých třídách a jejich harmonogramu dne, naleznete zde:

Beruška                   Kočka                    Lev